Endüstriyel Torbalar

Naylon torbalar ve poşetler co-extruder makinalarında tek katlı veya çok katlı olarak alçak – yüksek yoğunluklu hammadde kullanılarak üretilmektedir. Yüksek ısı uygulanarak eritilip ağda kıvamına getirilen hammaddeler co-extruder makinalarında bulunan kalıplar sayesinde müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda en ve kalınlıkları ayarlanarak üretim için film haline getirilir.

Üretilen bu filmler daha sonra soğuk hava depolarında bekletilip soğutularak müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda; reklam ve promosyon amaçlı olarak logo, adres, fotoğraf gibi baskı işlemleri yapılıp en, boy, körük, delik açma, sap takma, el geçme, ip takma ve laminasyon gibi birçok özellik kazandırılıp kalite kontrol bölümünün onayı alındıktan sonra sevk edilmeye hazır hale getirilir.

Reklam çantası, naylon poşet, şeffaf torbalar, taşıma torbaları, non-statik torbalar, palet örtüsü ve çöp torbası gibi plastik ambalaj malzemeleri günümüzde bilinenin aksine doğa dostu olarak üretilmektedir. Üretim aşamasında hammadde ile karıştırılan teknolojik katkılar sayesinde 12 – 24 ay içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır.

endüstriyel torba

Endüstriyel Torba Çeşitleri

Şeffaf torba, üretiminde kullanılan katkı malzemeleri sayesinde diğer torba çeşitlerine göre daha ince, daha parlak ve transparandır. Şeffaf torba genellikle gıda ambalajlanması ve paketlenmesi için kullanıldığından gıda ile temas etme özelliğine sahiptir. Bu yüzden üretiminde “Hijyenik Ambalaj” olmasına çok dikkat edilmelidir. Gıda İle Temas Eden Madde ve Malzemeler Yönetmeliği’ne uygun olmalıdır.

Şeffaf torbalarda katı maddeler saklanabileceği gibi sıvı maddelerin de taşınmasına olanak verecek şekilde mukavemetinin yüksek olması gerekmektedir. Şeffaf torbalar, toz şeker, kesme şeker, kahvaltılık malzemeler (peynir, turşu, zeytin vb.) , kuru ve yaş bakliyat malzemeleri ve ihtiyaç halinde birçok ürünün ambalajlanmasında kullanılır.

Şeffaf torbalarda Flexo baskı teknolojisiyle 8 renge kadar baskı uygulanabilir. Ayrıca İstanbul Plastik Ambalaj olarak; müşteri talepleri doğrultusunda, her ebat, kalınlık ve renkte şeffaf torba üretimi gerçekleştirilmekteyiz.

Taşıma torbaları, üretimi esnasında kullanılan malzemelerden dolayı yüksek dayanma gücüne sahiptir. Bununla birlikte, taşıma torbalarına Flexo baskı teknolojisi ile 8 faklı renge kadar baskı uygulanabilmektedir.

Bu torbalar; depolamada, sevkiyat ve ağır sanayi taşımacılığında, tekstil, hızlı tüketim malları ve her türlü dökme ürünlerin ambalajlanmasında kullanılmaktadır.

Tekstil alanında taşıma torbaları kullanımı ile ürünlerin nakliyesi daha kolay olmaktadır. Taşıma torbaları müşteri isteğine bağlı olarak, değişik ölçülerde, baskılı-baskısız olarak üretilmektedir.

Non-Statik Torba bir diğer adıyla Antistatikli Torba, üretim hattında ambalaj malzemelerinde bulunan statik elektrikten dolayı sorun yaşanmaması için özel olarak üretilmektedir.  Non-Statik Torba için İstanbul Plastik ve Ambalaj bünyesindeki laboratuvarlarda çalışan uzman kadro tarafından hazırlanan hassas katkılar sayesinde, malzemenin bünyesinde oluşan elektrik yok edilmekte ve ambalaj malzemesinin kullanımı sırasında oluşabilecek statik elektriğin oluşumu da engellenmektedir.

Non-Statik Torbalar, değerli madenlerin taşınmasında, kimya ve ilaç sektöründe ve elektronik parça gibi hassas üretim yapan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Palet örtüsü genellikle inşaat malzemeleri üreten (ytong, tuğla, seramik, çimento gibi) firmalar tarafından kullanılmaktadır. Palet Örtüsüne uygulama yapılacak ürünlerin şekline ve ağırlığına göre ebat ve kalınlık belirlendikten sonra çeşitli katkılar kullanılarak (U.V, antifüzyon, antistatik gibi) farklı özellikler kazandırılmaktadır.

Palet örtüsüne shrinkleme işlemi Re-pack tabancası ya da otomatik fırınlar vasıtasıyla yapılmaktadır.

Müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda, her ebat, kalınlık ve renkte  üretimi gerçekleştirilmektedir.

İstanbul Plastik ve Ambalaj çevre bilinciyle geliştirdiği geri dönüşümlü ürünleri ile plastik atık sorununa bir çözüm sunmaktadır. Geri dönüşümlü çöp torbası doğada hiçbir toksik etki bırakmadan 12-24 ay içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır. Siz de “geri dönüşümlü” çöp torbası  tercih ederek gelecek için bir katkıda bulunun. Müşterilerimizin istek talepleri doğrultusunda, her ebat, kalınlık ve renkte üretimi gerçekleştirilmektedir.

WhatsApp